יתרונות המרכז הגריאטרי

בית אבות הינו מוסד הקיים כבר שנים רבות והוא מעניק אפשרויות דיור ועונה על הצרכים הבסיסיים של גיל הזהב, בין היתר פעילויות תרבותיות, חוגים, חיי חברה מפותחים ופעילויות ספורטיביות למיניהן. כל בית אבות מרחיב את שירותיו ואת רמת המחייה במקום אותו הוא מציע וזאת על מנת לדאוג כמה שיותר לרווחתו של הדייר ולספק את צרכיהם של דייריו הנמנים עם אוכלוסיית הגיל השלישי.

בית אבות הינו מוסד הקיים כבר שנים רבות והוא מעניק אפשרויות דיור ועונה על הצרכים הבסיסיים של גיל הזהב, בין היתר פעילויות תרבותיות, חוגים, חיי חברה מפותחים ופעילויות ספורטיביות למיניהן. כל בית אבות מרחיב את שירותיו ואת רמת המחייה במקום אותו הוא מציע וזאת על מנת לדאוג כמה שיותר לרווחתו של הדייר ולספק את צרכיהם של דייריו הנמנים עם אוכלוסיית הגיל השלישי. 

כידוע הגיל השלישי מגיע ועימו בעיות בריאותיות כאלה ואחרות. ישנם דיירים אשר אינם יכולים לדאוג לעצמם והם נקראים דיירים סיעודיים וישנם דיירים עם יכולות מוגבלות או בעיות רפואיות כאלה ואחרות המצריכות השגחה גבוהה, אם לא צמודה. גם בפן התזונתי יש לאוכלוסיית גיל הזהב צרכים שונים בשל ירידה כללית בתפקוד מערכות הגוף השונות, עקב תהליכי הזקנה או יותר נכון להגיד נזקי הזקנה, אשר לא פוסחים על אף אחד מאיתנו! 

יותר ויותר בתי אבות מפתחים את האפשרויות הרפואיות שלהם ומתאימים את התזונה לגיל הזהב העיקר לדאוג לרווחתו של הדייר ולעשות כל שניתן כדי להקנות לו אורח חיים בריא ומהנה יותר. 

במקום שבו נגמרות האפשרויות מבחינת הצרכים אותם יכולים בתי אבות לספק לדייריהם ניתן למצוא את המרכזים הגריאטריים. מרכז גריאטרי הינו בית אבות לכל דבר המעניק לדייריו מענה רפואי נרחב כמעט כמו בבית חולים. מרכז גריאטרי נותן דגש על ההיבט הרפואי ע"י הענקת שירותים רפואיים לדייריו אם זה בתחום הפיזיותרפיה או מענה רפואי זמין , טיפולים רפואיים הניתנים במקום, אשר לא מצריכים כלל התניידות מיותרת של הדייר, כמעט הכל ניתן במרכז הגריאטרי עצמו.

 היתרון הבולט במרכז הגריאטרי על פני בתי אבות רגילים הוא שילוב של רפואת הנפש עם רפואת הגוף. מרכזים גריאטריים מעניקים תזונה נכונה ובריאה המותאמת לגיל הזהב, פעילויות גופניות לשימור ושיפור המצב הגופני של הדיירים, חיי חברה עשירים המוסיפים נדבך חשוב לאיכות החיים ופעילויות תרבותיות מגוונות המעשירות את שגרת היום יום של הדיירים. מעבר להיבט הנפשי עליו שמים דגש יש במרכז הגריאטרי כמובן את המענה הרפואי הכל כך חשוב, כי הרי ידוע כי הצרכים הרפואיים של אוכלוסיית גיל הזהב הינם שונים וכמעט כל דייר זקוק לטיפול רפואי כזה או אחר והכי חשוב השקט הנפשי לדייר ולבני משפחתו היודעים כי יש השגחה רפואית צמודה ליקיריהם ומענה רפואי מיידי, יתרון עצום אשר במקרים רבים אף מציל חיים!! 

המרכז הגריאטרי "הדסים" מציע דיור יוקרתי ומטופח, תזונה עשירה ובריאה לדיירים ומענה וזמינות רפואית גבוהה על מנת לדאוג לבריאותם של דייריו ולשמר אותה. במרכז הגריאטרי "הדסים" יש שירות רפואי 24/7 , מכון פיזיותרפיה המציע מגוון טיפולי פיזיותרפיה מקצועיים ע"י מיטב המומחים בתחום. מחלקת תזונה האחראית על תזונה בריאה ועשירה לדיירים. כמו כן מציע המרכז הגריאטרי פעילויות תרבותיות נרחבות הכוללות חוגים וסדנאות, חיי חברה עשירים ופעילויות ספורטיביות המותאמות ליכולותיהם של הדיירים.

כל היתרונות והעוצמה של בי"ח גריאטרי גדול משולבים בטיפול אישי תחת קורת גג אחת.

במבנה מודרני בן 11 מחלקות גרים באושר דיירים רבים בגילאים שונים וברמות תפקוד שונות. המשותף לכולם הוא הצורך בהשגחה צמודה ובטיפול רפואי וסיעודי. 

כ-100 תשושי נפש בשלוש מחלקות שונות נהנים מפעילות תרבותית ענפה, גינה מרהיבה, הפעלה יומית, 5 ארוחות ביום ורחצה יומית. ברמה המלונאית הגבוהה ביותר הם מנהלים את שגרת יומם הפעילה ומטופלים בהמון מקצוענות, חום ואכפתיות. 

לרשות הדיירים הסיעודיים עומדות 8 מחלקות סיעודיות ברמה המלונאית הגבוהה ביותר. הדיירים ממויינים, טרם קבלתם למרכז, לפי רמת צלילותם. החלוקה הקפדנית מבטיחה לכל דייר סביבה מאתגרת, פעילות מותאמת וחיי חברה שוקקים למתאימים לכך. קיימת ניידות בין המחלקות בכפוף לשינויים החלים בדייר לטוב ולרע. 

הדיירים בכל הבית נהנים משטחים ציבוריים עצומים ומגוונים. גינות, חצר מקורה, חצר פתוחה, בית קפה עם לובי הנראה כמתאים למלון 5 כוכבים, בית כנסת, מכון פיזיותרפיה מהמצוידים בתחום, ספריה, משחקיה, מקהלה פעילה, עיתון פנימי, טיולים מאורגנים מחוץ למרכז, חדר ריפוי בעיסוק ועיקר גאוותנו – הפעילות התרבותית העשירה הכוללת הפעלות מדי יום בלובי המחלקה ופעילות דינאמית יותר המשלבת מוזיקה חיה והרצאות מותאמות – בשטחים הציבוריים מדי יום. 

מנהלי הרפואה והסיעוד בבית הם מהמובילים והוותיקים בתחום. יחד עם מנהלו האדמיניסטרטיבי של הבית הם מנהיגים בבית ב-15 השנים האחרונות אווירה של מקצוענות ואכפתיות ומגיעים להשגים המתבטאים בשביעות רצון הדיירים ובני משפחותיהם. 

המרכז נגיש במיוחד באמצעות תחבורה ציבורית ומציע שפע חניה מסודרת למאות המבקרים בו מידי יום. אתם מוזמנים לבקר אותנו ולשנות את דעתכם על בתי אבות.

מאמרים נוספים:

בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

קרא עוד »

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי vtveria.people-leads.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן