שרות סוציאלי בהדסים

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון. השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה, דיירים ומשפחותיהם.

במרכז גריאטרי הדסים אנו שמים דגש מיוחד על רווחת הדייר. אחד השירותים החשובים שאנו מעניקים לדיירים שלנו הינו שירות סוציאלי, המקנה לכל דייר ובני משפחתו משענת ובטחון.

השירות הסוציאלי שלנו מורכב מצוות ותיק של עובדות סוציאליות , אשר כל אחת מהן מלווה את המחלקות שלה ומהווה חוליה מקשרת בין צוות המחלקה ,דיירים ומשפחותיהם.

העובדות הסוציאליות במרכז גריאטרי אחראיות ומטפלות במספר תחומים סוציאליים הנוגעים לדיירים במחלקות השונות. בראש ובראשונה הן מקיימות היכרות אישית עם כל מטופל ובני משפחתו. לאחר קליטת הדייר העובדות הסוציאליות מסייעות לו להתאקלם במסגרת החדשה והדייר נמצא תחת מעקב קבוע של העובדת הסוציאלית. בד בבד מקיימת העובדת הסוציאלית קשר רציף עם המטופל ובני משפחתו ומנהלת קשר עם משרדים השונים לטיפול בנושאים רלוונטיים הקשורים לדייר.

הצוות הסוציאלי במרכז "הדסים" מעורב בכל מה שקשור ברווחת הדייר המטופל, החל משיבוצו במחלקה המתאימה לו, מציאת שותף מתאים לחדרו, ישיבה בחדר האוכל וטיפול שוטף בצרכיו האישיים של הדייר כגון: טיפולי שיניים, סיוע לניצולי שואה במיצוי זכויותיהם ועוד.

מעבר לטיפול האישי והפרטני לדיירים, השירות הסוציאלי בהדסים נותן הכוונה למשפחות הדיירים ומלווה אותם לאורך תקופת הסתגלות למקום. הצוות הסוציאלי שלנו מטפל באופן מקצועי בנושא אפוטרופסות, מסייע בהכנת החומרים הדרושים לבית המשפט לענייני משפחה, במידת הצורך אף יוצרים קשר עם היועץ המשפטי במשרד הרווחה ומלווים ועוקבים אחרי המטופל עד לקבלת צו מינוי האפוטרופוס.

במסגרת השירות הסוציאלי, מנחים העובדים הסוציאליים קבוצות מטופלים בנושאים שונים, המעשירים את הידע באופן כללי ואת הידע על זכויותיהם בפרט. כגון: מוזיקה, טיפוח, אוכל מסביב לעולם ובנושאים אינפורמטיביים רלוונטיים כגון: חוק זכויות החולה, שפת גוף, תקשורת בעידן של ריבוי שפות, העידן הטכנולוגי ועוד.

הצוות הסוציאלי שלנו מארגן ויוזם פרויקטים חדשים כל הזמן כגון טיולים, ייזום והפעלת תכניות התנדבות, בהן הם נותנים מקום למעורבות של מבוגרים ונוער מקרב הקהילה במסגרת מחויבות אישית והתנדבותית.

השירות הסוציאלי במרכז הגריאטרי הדסים הינו מענה אנושי ואדיב הדואג בקפידה ואמפטיה לתנאיו הסוציאליים של כל דייר ודיירת.

מאמרים נוספים:

בית אבות או להישאר בבית

פחות מהפן הכספי ויותר בפן האנושי יש איזה שהוא קושי להכניס את ההורה לבית אבות. מצד אחד יש את נושא הבדידות שאפילו אם יש מטפלת צמודה עדיין אין זה אומר שהיא ממלאה את הפן החברתי לו זקוקה האוכלוסייה בגיל הזהב. הילדים כבר עזבו את הבית, כל אחד נתון לשגרת חייו שלוקחת ממנו את רוב הזמן והביקורים הופכים לקצרים ולעיתים גם תכיפות הביקורים יורדת. מצד שני יש את בית האבות שמשום מה מרגיש להרבה אנשים כמו "נטישה" מה שמקשה עליהם את המעבר.

קרא עוד »

ההתלבטות בין הבית לסידור המוסדי

שנים של ניסיון לימדו את העוסקים בטיפול באוכלוסיה המבוגרת על הקשיים והלבטים המלווים את מי שעליו לקבל החלטה ולהביא לידי ביצוע מעבר של יקירו מבית לסידור מוסדי. מוסדות גדולים ומכובדים, דוגמת המרכז הגריאטרי "הדסים" מקיימים ועדת קבלה לפני כניסה. להפתעת בני המשפחה הם ישמעו לעיתים את איש הצוות אומר להם שאבא או אימא עדיין יכולים וצריכים להישאר בביתם, לרוב עם מטפל צמוד.

קרא עוד »

מחלות זקנה נפוצות

עם ההתבגרות יסבול כל אחד מאיתנו מירידה בתפקוד כל מערכות גופו. כולנו נחווה ירידה קוגנטיבית מסוימת שתשפיע ברמה כזו או אחרת על תפקודנו ביום יום עד כדי קושי בפעולות שיגרתיות ופשוטות לכאורה. משמעותה של ירידה קוגנטיבית היא ירידה ביכולת הריכוז, פגיעה בזיכרון ובהבנה וכפועל יוצא ירידה באיכות חייו של האדם.

קרא עוד »

מחלקת צלולים סיעודיים

מחלקת צלולים סיעודיים הינה מחלקה אשר מקבלת דיירים הזקוקים לעזרה סיעודית והשגחה רפואית 24/7 יחד עם זאת הם צלולים בדעתם . ייחודיות של מחלקה זו שהיא מאפשרת לדיירים להמשיך לנהל את חייהם בעצמאות מרבית כגון קבלת החלטות לבד, להשתתף בקבוצות פעילות שונות, להעביר זמן פנאי כרצונם ולהרגיש שהם עדיין עצמאים וממשיכים לתפקד לצד השגחה סיעודית ופיקוח רפואי.

קרא עוד »

אילו שירותים צריך לספק מרכז גריאטרי?

מרכז גריאטרי הינו בית אבות סיעודי המעניק שירותים נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי. בשונה מבית אבות רגיל, המעניק לדייריו חיי חברה פעילים, חוגים, סדנאות, מזון איכותי ושירותי רפואה בסיסיים, מרכז גריאטרי במסגרת בית אבות סיעודי מעניק לדייריו שירותים כבכל בית אבות רגיל בתוספת שירותי רפואה נרחבים לדיירים הזקוקים לטיפול סיעודי והשגחה צמודה.

קרא עוד »

כניסה למרכז גריאטרי

גריאטריה הינה תחום רפואי העוסק בחקר מחלות הנפוצות בתהליך ההזדקנות. כיום בעולם תוחלת החיים גבוהה מבעבר וכתוצאה מכך ישנן מחלות רבות המלוות את תהליך הזקנה שהתארך ולפיכך נושא זה הינו חשוב ביותר לשירותי הבריאות והרווחה.

קרא עוד »

שימו לב

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. לא תהיה למשתמשים כל תביעה, דרישה או טענה, מכל סוג שהוא כלפי vtveria.people-leads.com ו/או בעליו של האתר ו/או כלפי צוות הכותבים, העורכים והיועצים המשתתפים בעריכתו.

דילוג לתוכן